~ BÖLCSELET ŐRZŐK ~

“ ….NEM AZT MONDOM AMIT HALLANI AKARSZ ....HANEM AZT AMIT HALLANOD KELL...EZ SOKSZOR KIBILLENT MAJD AZ EGYENSÚLYODBÓL, MERT TÖBBNYIRE NEM LESZ ÖSZHANGBAN AZ ISMERETEIDDEL, A KÉNYELMEDDEL S AZZAL AMIT JELENLEG A VILÁGRÓL VAGY ÖNMAGADRÓL HISZEL ..."

A 13 HOLD-NAPTÁR ALAPJAI -

A KALENDÁRIUM VÁLTÁS SZÜKSÉGESSÉGE

2012 - 2013

ascension_maya.jpg

2012. július 26 - 2013.júl. 24.

a Kék Rezonáns Vihar éve

 A Maja Naptár tulajdonképpen a különböző fénysugarak vagy másnéven sűrűségi hullámok mérésére szolgál. Az emberi történelem 13 baktunból álló ciklusa, például, egy szinkronizáló fénysugár mérete, melyen éppen most halad át a naprendszerünk. Ebbe a fénysugárba időszámításunk kezdete előtt 3113-ban léptünk be és időszámításunk szerint 2012-ben lépünk ki belőle. A fent említett 13 baktun csak az utolsó ötöde volt a nagy, 26,000 tun-ból álló (=25,625 év) ciklusnak, melyben a homo sapiens kiemelkedett. Így 2012-vel, amikor a ciklus véget ér, a homo sapiens fajnak is át kell alakulnia.

KÉRJE, MAYA KÉPLET/KIN MEGHATÁROZÁSÁT TELJES KÖRŰ ELEMZÉS - RÉSZLETEK AZ ALÁBBI LINKEN: 

http://www.bolcseletorzok.hupont.hu/59/maya-keplet-elemzes-galaktikus-szignatura-kin

Az idő természetes ritmusai a következőek:

  • Egy Nap alatt - A Föld a saját tengelye körül egyszer megfordul, ami a nappalt és az éjt szüli.

 

  • Egy Hónap alatt - A Hold a Föld körül forog ciklikusan váltakozó fázisaiban.
    • A hold ciklusának időtartamát újholdtól újholdig szinodikus ciklusnak hívjuk. Ennek tartama körülbelül 29.5 nap.
    • sziderikus holdi ciklus - melyet ahhoz képest mérnek, hogy a hold mikor jelenik meg ugyanott az égen - csupán 27.1 napos.
    • Ezért 28 nap az átlagos holdi ciklus időtartama.

 

  • Egy Év alatt - A Föld 365 naponként kerüli meg a Napot.
    • Ha egy év időtartamát napokban mérve elosztjuk a holdhónapok időtartamával - hogy megkapjuk hány holdhónap van egy évben - akkor pontosan 13, 28 napos Hónapot kapunk, plusz egy egyedi, különálló napot.
    • Minden hónap pontosan négy hétből áll, s minden év pontosan 52 tökéletes hétből.
    • Minden hónap és minden év kezdetei mindig pontosan ugyanarra az adott napra esnek egy hétben.
    • Ezek a ciklusok és ritmusok azok, melyek meghatározzák fizikai létünk alapjait.

 

  • Az idő lelki oldaláért az egek felé fordulunk. A legfényesebb "csillag" az égén nem egy valódi csillag, hanem a Vénusz bolygó.
    • A Vénusz bolygó keringési ciklusa 260 földi nap. Ezt a 260 napos ciklust nevezték az ősi maják Tzolkin néven, vagyis Szent Naptárnak. ** Szerintünk ezt a forgást is lehet kisebb ciklusokra osztani, szintén 13 darabra számszerint, melyeknek 20 napos időtartamuk van. Ez is egy örökké ismétlődő ritmus, ugyanúgy mint egy Nap, egy Hónap és egy Év.

 

  • Ezen túl, a legfényesebb valódi csillag az égen a Szíriusz.
    • A Föld felől nézve úgy látszik, hogy a Nap a többi csillaghoz képest visszafelé mozog az égen.
    • Amikor a Nap ezért a legfényesebb csillaggal - a Szíriuszal - együtt kel, akkor kezdődik az új év ciklusa.
    • Ez a nap a mai kalendáriumunkban Július 26-ára esik. Röviden összefogva, egy valódi naptári év kezdete egy kozmikus eseményhez kapcsolódik.

 

  • Természetesen, a mi emberi testeink is az idő természetes ciklusai szerint kódoltak.
    • Férfiaknak és nőknek is van egy 28 napos ciklusuk, melyet bioritmusnak nevezünk.
    • Pontosan 13 test-izületünk segít minket a mozgásunkban, melyek megfelelnek a 13 Hangnak.
    • Továbbá pontosan 20 újjunk van, melyek szintén megfelelnek egyenként a 20 törzsnek. Mi magunk vagyunk ezzel a természet Szent Idejének megtestesítői.

 

Mi a Holdnaptár ?

  • Az összes, eddig megvizsgálatlan feltételezés és kritérium közül legnagyobb és legkézenfekvőbb eszköz és intézmény a Gergely féle kalendár, melyet mi emberek arra használunk, hogy mindennapi életünket mérjük a földbolygón.

 

  • Mindannyian csak abból induljunk ki, hogy semmit sem tudunk. Innen kezdve könnyű tanulni.

 

  • Nem találtam eddig egyetlen egyetemet sem, amely az idő tudományát tanítaná. Van sok képzés a tér tudományában, ám egyetlen előadást sem tartanak az idő tudományáról. Ez talán magában is mond valamit. Tér függőek és idő tudatlanok vagyunk. Ez egy természetes állapot, amibe megérkeztünk fejlődésünk során. Tudjuk, hogyan küldjünk fémdobozokat az űr terébe, de nemigazán tudjuk miként élvezhetnénk időnket. Amikor épp van szabadidőnk, akkor vannak akik el akarják ölni... hogyan öljük el az időt? Ez azt jelentené, hogy valami olyasmit fejlesztenénk, ami távol vinne minket a gondolkodástól.

 

  • Láthatjuk, hogy egy olyan témára bukkantunk, ami igen alapvető, hisz a lényegünk szinte minden területén kifejti hatását. Amint ezt kezdjük megérteni, egy új evolúciós szakaszba lépünk be. A tér fizikai minőségű, ezért természetesen materialista civilizációban élünk. Ám az idő szellemi jellegű, a tudat síkján hat. Ezért ha valójában megértjük az időt, azzel részt vállalunk az evolúció egy olyan fázisában, mely egyben szellemi és lelki is.



  • Ha az emberi társadalomról van szó, akkor az idő rendjét leképezni azzal az eszközzel szoktuk, amit ma kalendárnak nevezünk. Általában azt mondjuk, hogy a kalendár egy eszköz, amely az idő mérését szolgálja, de vajon miért is tesszük ezt? Az oka az lehet, hogy az evolúció egy olyan pontját képviselünk, amelyben az ami eddig tudattalan volt, tudatossá válik, és a naptár egy eszköz, mely segít a folyamatban. Tudjuk, hogy fák gyűrűikben őrzik naptárukat, és azt is tudjuk, hogy delfinek és más élőlények is többféle módon magukévá tették "belső órájukat" az idő mérésére. Mi vagyunk az élőlény, mely az ösztönösből a tudattalanon át, az önreflexív hiper-tudatosságba fejlődik. Ebben a folyamatban kihelyezzük a természetet és a szokásaink mintáit és a közös memóriánkat egy adott sorrend szerint, hogy megőrizzük és szinkronizáljuk a szociális formáinkat. Ha előveszünk például egy naptárat, például a manapság használt Gergely féle kalendáriumot, amely valójában a Katolikus Vatikáni egyház naptára, meglátjuk, hogy minden naphoz tartozik egy szent. Ez egy példája annak, hogy miként használjuk a naptárat arra, hogy bizonyos típusú emlékeinket megőrizzük egy társadalmi forma fenntartásához.

 

  • Ám azt is látjuk, hogy a kalendárium egy mérték is, amiben valami nem stimmel. Amint többhelyütt kiemeltük már, a kalendáriumnak nem egyenlőek a mértékegységei. Tehát, ha van egy mértékünk, amelynek nem egyenlőek a mértékegységei és ezt használjuk a mérésre, akkor valójában csak egyenlőtlenséget és nyakatekertségeket alkotunk. Ha tehát az idő a szellemünkben hat, akkor az idő eszközeivel alakítjuk ki a szellemi rendünket. Más szóval, a Gergely féle naptár tudatunkban egyenlőtlen és nyakatekert rendet alakít. S talán innen kiindulva már lehet fogalmunk arról is, hogy eddig miért választottuk a bűnözést az utópiákkal szemben: nincs semmi harmóniára visszavezethető ebben a megszoktatott időérzékünkben, amely a kalendárt követi; s ez egy nagyon lényeges pont, s talán igen mélyen elgondolkodtató is, csak hogy mindannyian biztosan megértsük.

 

  • Ha egyenlőtlen mértékegységeket használsz, az egyenlőtlen mérték az agyadba vésődik. Ez olyan, mint társadalmi rendszert a frusztrációra építeni. A frusztráció sokféle társadalmi formát ölthet, ám még ezek sem teljesedhetnek ki. Ezért a mai nap primitív földi társadalma sok zajt csap, de valódi, emberi elégedettségben mérve ez a szint egyre csak csökkenni látszik. Tehát itt tartunk jelen pillanatban, most ezen a bolygón, melyen hat milliárd ember éli szétesett létét, amit egy olyan kultúra ural, amely a tudatot nyakatekertté fejleszti. Ez a domináns kultúra azon van, hogy még deszinkronizáltabbá, szétesettebbé váljanak a dolgok. A kémiában ismert a "Braun-féle részecskemozgás", amely szerint minden részecske mozog, de nem alkotnak formát vagy rendszert. Ugyanígy, hat milliárd ember izeg-mozog, de még nem alkotjuk meg az egész(séges), egységes rend olyan alakját, melyben mindannyian boldogok vagyunk. Hat milliárd kicsike fémszilánkra is gondolhatunk, amiket épp hevítenek. Ezért amikor az Idő Törvényeiről beszélünk, akkor azt a mágnest látjuk, amit épp behelyeznek a hat milliárd fémszilánk közé. Amint bekerül a képbe ez a mágnes, az összes rész rendbe alakul.

 

A Kalendár hogyan Hat Valóságunkra: Miért Javasolt Váltanunk

 

  • A 13 Hónapos/28 Napos Holdnaptár követése az emberi tudat teljes átalakulásával jár együtt. Ezzel a tudati átalakulással lépünk egy újabb evolúciós lépést. Hisz mi magunk vagyunk a magágyai tudatunk átalakulásának.

 

  • Előfordulhat, hogy mikor teljesen új információ birtokába kerülünk, nem figyelünk rá, mert csak arra koncentrálunk, amit nem értettünk meg. Az életünk és világunk azért látszanak olyannak amilyen most, mert bizonyos formákra figyeltünk eddig. Tény az, hogy a Gergely féle kalendár és a mechanikus szerkezetű óra az alapjai azoknak a formáknak, melyekre az emberiség ezidáig koncentrált.

 

  • A Gergely féle kalendár a természet egyetlen ciklusának sem felel meg, s mégis az egész világon e szerint mérünk. Ez egy rendszertelen szerkezet. Hónapjainak időtartama 28-tól 31 napig váltakozik.

 

  • Ha alapjaiban meglátjuk, hogy a kalendár mit is tesz tudatunkkal, úgy teljesen újraalkothatjuk az emberi életről és tudatosságról alkotott képeinket.

 

  • Ha az életed a Gergely féle kalendár szerint éled, a mechanikus szerkezetű órához viszonyítva magad, azon kérdések feltétele nélkül, hogy ezek a formák honnan erednek, vagy hogy miért is használjuk őket, akkor egy "tudat alatti" programot futtatsz.

 

  • De hát erről eddig nem tudhattál, mert nem is szóltak neked erről - ez viszont most ebben a pillanatban biztos megtörtént. Ha ez az első alkalom, akkor gratulálunk - mert ez az első lépésed a saját magad idejének visszaszerzésében.

 

  • Emlékezz rá, hogy egy naptár egyben programozási eszköz is, egyike az emberiség markáns jegyeinek. Mint programozási eszközzel, a naptárral adjuk meg egymásnak társadalmaink alakját, formáját és ritmusát.

 

  • Bármely mértékegység, mely rendszertelen, hibás vagy logikusan nem bizonyítható, hosszú távon alkalmazva korrupt és csalafinta gondolkozáshoz vezet. Érdemes ehhez csak kitekintetni, hogy mi emberek milliárdjai hogyan szervezzük magunk körül életüket a hibás Gergely féle kalendár és a mechanikus szerkezetű órára alapozva. Tény az, hogy majdnem az egész bolygónk egy hibás, tudat alatti program szerint működik.

 

  • Amit ma globális társadalomnak nevezünk, az egy konszenzuális (egyetértésen alapuló), rendszertelen, mesterséges időzítési ritmuson alapul, melyet a 12:60 frekvenciójának nevezünk - a 12 hónapos Gergely féle Naptár és a 60 perces óra szerint. De hát honnan is származik ez az óraszerkezet?

 

  • Az óraszerkezet megalkotásakor nem volt más egy játékszernél. Ezt követőem néhány szerzetes kezdte használni a reggeli imához való keléshez - majd ezt követően az emberek mind úgy döntöttek, hogy egy mechanikus játék szerint élik életüket. És tegnap is még ezt tettük!

 

  • Mi történhet akkor, ha az életünket gépekhez viszonyítva éljük?

 

  • Emlékezz erre: "Az idő kérdésköre, vagy maga azok az idők melyben most élünk, nem választhatóak el a naptár kérdéskörétől." Reméljük, hogy nem egy nukleáris háború szükséges ahhoz, hogy mi emberek ezzel foglalkozzunk.

 

  • Ezt vésd magadba: Aki az időd felett rendelkezik, az a tudatod felett rendelkezik. Ha megváltoztatod az idődet, azzal megváltoztatod önmagad és tudatodat is. 

STELLA : KEK LUNARIS VIHAR , KIN: 119

 

 

 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 34
Tegnapi: 12
Heti: 149
Havi: 537
Össz.: 379 784

Látogatottság növelés
Oldal: 13 HOLD-NAPTÁR ALAPJAI - A KALENDÁRIUM VÁLTÁS SZÜKSÉGESSÉGE
~ BÖLCSELET ŐRZŐK ~ - © 2008 - 2024 - bolcseletorzok.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével egyszerű a honlap készítés! Programozói tudás nélkül is: Honlap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »